Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
    Strona główna
Domki:
    rodzinne z poddaszem
    rodzinne parterowe
    letniskowe 3-osobowe
    letniskowe 4-osobowe
Pokoje
    2, 3, 4-osobowe
 
 
 
Położenie i atrakcje turystyczne Rowów Oferta wypoczynku nasze domki Cennik Plan ośrodka Regulamin Rezerwacja

Realizujemy bony turystyczne.


Niegdyś wieś rybacka, dziś miejscowość turystyczna, która swym klimatem jest dużo spokojniejsza od sąsiadujących od zachodu Ustce a od wschodu Łebie.

Rowy leżą nad otwartym morzem tuż przy Słowińskim Parku Narodowym, 5 m n.p.m., 30 km na pn.- wsch. od Słupska. Sąsiedztwo parku umożliwia turystom wędrówki w poszukiwaniu prawdziwej natury oraz łyk świeżego powietrza

  W Rowach i okolicach można zobaczyć:

Neoromański kościół w Rowach z 1848 r. zbudowany z głazów polodowcowych oraz XIX wieczne drewniano-gliniane chaty i niewielki port rybacki.
Rowokół - najwyższe wzniesienie Pobrzeża Słowińskiego ( 115 m n. p. m.) położone obok wsi. Smołdzino, rezerwat krajobrazowy. Ze szczytu widoczna panorama Słowińskiego Parku Narodowego. Rowokół nosi nazwę "¦więtej Góry"- miejsce obrzędów staropogańskich.
Ozdoby plaż: pnie drzew i torfy sprzed ok 4,5 tys. lat, będące pozostałością czasów, gdy linia brzegowa morza była wysunięta bardziej na północ.
Słowiński Park Narodowy -założony w 1966 r. obejmuje Mierzeje Łebską, jezioro Łebsko i jezioro Gardno oraz pas wybrzeża po ujście

do M. Bałtyckiego rzeki Łupawy. Największe w Europie ruchome wydmy, wysokość do ok. 50 m.
Skansen w Klukach - teren muzeum to około 10 ha ziemi, na których jest 20 obiektów, w tym 7 chałup, 7 obórek, 2 stodoły, 2 piece chlebowe, magazyn na łodzie i sprzęt rybacki oraz szałas rybacki.
Kościół w Smołdzinie z 1632 r. (wieża z 1694, z dzwon gdański z 1706)
PóĽnoklasycystyczne grodziska słowiańskiego typu pierścieniowego z XI-XII wieku w Smołdzinie.
Kościół z XV wieku przebudowany w 1842 roku oraz głaz narzutowy w Gardnie Wielkiej (diabelski kamień) związany z legendą o budowie kościoła w Rowach.

Aktywny wypoczynek umożliwiają dobrze przygotowane szlaki i trasy rowerowe (szlak zwiniętych torów - 50 km. Ustka-Zapadłe-Orzechowo-Wytowno-Obiejskie Łąki-Rowy)